Zawody już w niedzielę

Zawody już w niedzielę

Już w nadchodzącą niedzielę podczas treningu strzeleckiego po raz trzeci odbędą się zawody Koła. Z każdym rokiem swoją obecność deklaruje coraz więcej osób – w tym roku w szranki stanie 31 członków. Tytułu najlepszego strzelca bronić będzie Piotrek Mrozicki, ale z pewnością chrapkę na nagrodę główną ma jeszcze kilka osób. Dla wszystkich obecnych po strzelaniu będzie zapewniony poczęstunek, a dla uczestników zawodów amunicja śrutowa.

IFStrzelać będziemy w 4 grupach przyporządkowanych dla pojedynczego instruktora strzelectwa, którymi są Andrzej Filipiak, Sławek Kłoda, Bartek Dubrowski oraz Marek Łukaszewski. Każda grupa będzie odbywać konkurencje na osobnych osiach. Przed konkurencją „dzik w przebiegu” każda grupa odbędzie przystrzelanie broni kulowej. Pozostałe konkurencje to TRAP, SKEET oraz PRZELOTY. Zwracamy uwagę na zmiany w konkurencji TRAP – m.in. dublety.

Konkurencje śrutowe odbywamy w całości natomiast do wyników z konkurencji „DZIK W PRZEBIEGU” uznajemy 5 najlepszych strzałów z 10, a więc by zaliczyć konkurencję wymagamy min. 5 strzałów.

IFNagrodą główną jest pamiątkowa statuetka przyznana strzelcowi z najwyższą sumą punktów. Ponadto nagrodami w postaci dopłaty na zakup amunicji kulowej w wysokości 50 zł uhonorowani zostaną zdobywcy największych ilości punktów w poszczególnych konkurencjach (nagrodę można otrzymać tylko za jedną konkurencję, a więc w przypadku gdy jedna osoba wystrzelała najwyższy wynik w dwóch konkurencjach nagradzany jest zdobywca drugiego miejsca itd.)  a także zwycięska 3-osobowa drużyna z zachowaniem zasady, że w jednej drużynie nie może być pierwszych 5 strzelców z poprzednich zawodach (każdy w drużynie otrzymuje nagrodę). Nagrodę pieniężną otrzymają tylko te osoby, które wzięły udział we wszystkich konkurencjach w całości.

IFOczywiście nie tylko o nagrody w tym wszystkim chodzi. Priorytetem jest aby się sprawdzić i potrenować na tarczy, a nie w łowisku. Gwarantujemy, że żaden Członek Koła nie wyjedzie z pustymi rękoma gdyż mamy pewną niespodziankę przygotowaną.

Zbiórka dla uczestników zawodów odbędzie się o godz. 8.30 w Manowie. Osoby, które nie będą brały udziału w zawodach, a pragną jedynie uzyskać zaświadczenie o przystrzelaniu mogą przyjechać później (ok. godz. 11.30). W pierwszej kolejności przystrzelanie dotyczyć będzie osób biorących w zawodach.

Aby przypomnieć sobie trochę teorii można zerknąć do naszego działu STRZELECTWO, a szczególnie polecam program „Strzeleckie ABC”