szkody

zbuchtowana_laka

Od czasu gdy  przejęliśmy całkowitą odpowiedzialność finansową za szkody łowieckie (częściowo od roku 1973, a całkowicie od 1993), wzrosły też nasze starania o odpowiednie zagospodarowanie łowisk i odciąganie zwierzyny od najbardziej narażonych na szkody pól uprawnych.

Na zagospodarowanie łowisk wydajemy rocznie ok. 38 000 zł, a odszkodowania dla rolników tylko w sezonie 2011/2012 wyniosły ok. 170 000 zł.

Plany zasiewów na naszych obwodach w roku 2015

Dzięki współpracy z jednym z większych gospodarzy na dzierżawionych przez nas obwodach możemy przygotować się na nadchodzący sezon łowiecki. Owies, orkisz, gryka, buraki, łubin słodki czy też groch z owsem sprawią najwięcej pracy przy przypilnowaniu upraw. Warto pomyśleć zawczasu i przygotować ambony lub dowieźć zwyżki – przypominamy, iż dostępne są przenośne ambony dla każdego w celu ochrony upraw oraz materiały odstraszające.

uprawy-2015

uprawy-2015-radacz

uprawy-2015-juchowo

Polowanie na wymienionych uprawach powinno być traktowane priorytetowo w celu ochrony przed szkodami dlatego zachęcamy do zwrócenia szczególnej uwagi na uprawy narażone na szkody.