Rozpoczęcie prac przy budowie wiaty

p1050502

    Podaj belkę albo dwie… Budowa wiaty rozpoczęta. Wykonawca robót budowlanych został wyłoniony na posiedzeniu Zarządu Koła spośród zgłoszonych ofert. Przed wejściem wykonawcy należało zrobić porządek przy magazynie. Grupa robocza wezwana na prośbę Łowczego stawiła się w sobotę 11.08.2012 o godz. 9.00 Prace nad budową wiat, które staną przy magazynie oraz przy ognisku pod domkiem w Kucharowie rozpoczęły się tradycyjnie od przekładania materiałów użytkowych w inne miejsce. 

p1050494Kiedyś trzykrotnie przekładaliśmy deski i drewno do kominka z miejsca na miejsce. Jak widać trzymamy się tradycji 🙂 Zadaniem na sobotę było zaimpregnowanie przenośnych ambon oraz uprzątnięcie miejsca budowy na którym składowane do tej pory były słupy do grodzeń upraw. Docelowo w tym miejscu powstanie wiata na przyczepy i bonanzy. Przy ognisku natomiast zbudowana zostanie zadaszona wiata aby przyjemniej nam się biesiadowało podczas Hubertusa.

Z powodu opadów w dniach poprzedzających prace odłożyliśmy w czasie impregnację ambon przenośnych. W najbliższym czasie będzie trzeba je rozwieść do łowiska. Na pracach stawiła się grupa myśliwych niezbyt liczna, lecz pracowita, były również osoby w zastępstwie tych, którzy tego dnia nie mogli się stawić – godne pochwały.

Obecni: M. Łukaszewski, J. Natkański, B. Dubrowski, M. Leśniewski, W. Susiak, M. Śliwicki, J. Kęsicki, Cz. Marek, J. Astramowicz oraz stażysta P. Śliwicki

M.Ł.