Przedszkolaki w Darzborze

Przedszkolaki w Darzborze

W piątkowe południe nasze łowiska odwiedziła gromadka małych Mikołajów z prezentami dla zwierzyny zamieszkującej nieopodal Kucharowa. W rolę Mikołajów tym razem wcieliły się dzieci z przedszkola niepublicznego „Jedyneczka” z Bornego Sulinowa. Podopieczni Pani Anny Śliwickiej w okresie jesiennym zbierały żołędzie, kasztany oraz inne owoce lasu i właśnie 12-grudnia podarowały je mieszkańcom kniei.

Wesoła gromadka odwiedziła nasze łowiska w okolicach wieży za Kucharowem, gdzie Kol. Andrzej Filipiak przedstawiał nasze lasy i opowiadał jakie zwierzęta zamieszkują nasze tereny. Przedszkolaki miały także okazję poznać wicemistrzynię Europy – czyli Fatę.

Podczas całego pobytu małych miłośników lasu wiedzą oraz ciekawostkami dzielił się Kol. Mariusz Śliwicki, który zaprosił całe towarzystwo także do odwiedzenia strażnicy w Kucharowie. Na miejscu na wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci pączków zasponsorowanych przez Piekarnię Saturn ze Szczecinka, soczki oraz kolorowanki myśliwskie, które ufundowało nasze Koło „Darzbór”. Dzieci z początku nieśmiale z biegiem czasu coraz chętniej zadawały pytania, a część nawet była w stanie powiedzieć jakie zwierzęta są eksponowane na ścianach naszej głównej sali.

Nie jest to z pewnością ostatnia wizyta przedszkolaków, którym się bardzo u nas spodobało. Jednym z celów PZŁ i każdego myśliwego jest propagowanie i pozytywne przedstawianie łowiectwa. Nie ma lepszej lekcji, niż praktyka i doświadczenie na żywo kim jest myśliwy i czym się zajmuje, a stare powiedzenie „Czym skorupka za młodu…” niechaj i tu znajdzie swe odzwierciedlenie.

Szczególne podziękowania dla Kolegów którzy się zaangażowali w całą akcję, a przede wszystkim Mariusza oraz Andrzeja.