Jubileuszowy Hubertus Darzboru

Jubileuszowy Hubertus Darzboru

W dniu 03 listopada 2019 roku odbył się uroczysty Hubertus w naszym Kole. Tuż przed 7 rano na zbiórkę przybili zaproszeni goście oraz nasi myśliwi. Na specjalne zaproszenie Zarządu Koła swoją obecnością zaszczycili nas: Łowczy Okręgowy Kol. Janusz Rynkiewicz, Członek Zarządu Okręgowego Kol. Grzegorz Mozolewski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Borne Sulinowo Kol. Stanisław Pilipów.

Na to uroczyste polowanie specjalnie przygotowano dwa mioty „szwedzkie”, które jak się okazało za sprawą gospodarzy i przy łaskawym oku św. Huberta darzyły obficie grubym zwierzem, co miało wpływ na piękny pokot. W tym dniu uhonorowano dwóch vice Króli i Króla Polowania:

Kol. Krzysztof Galoch II vice Król – gość

Kol. Dariusz Tederko I vice Król – Prezes Zarządu Koła

Kol. Marek Łukaszewski Król Polowania – Członek naszego Koła

Hubertus był dla nas wyjątkowy, ponieważ nasze Koło w 2019 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia powstania i z tej okazji ufundowaliśmy specjalny pamiątkowy obelisk, który został uroczyście odsłonięty i poświęcony przez ks. Dziekana Jerzego Stadnika.

Na tablicy obelisku znalazł się jakże wymowny tekst współautorstwa Członków Zarządu Koła oraz jednego z naszych nemrodów Kol. Jana Natkańskiego. „Tym, co przyrodę kochają i wierni są jej do końca, co z szumem kniei rozmawiają w pełni księżyca i o wschodzie słońca”. Po tak podniosłej uroczystości wszyscy myśliwi wraz zaproszonymi gośćmi oraz swoimi bliskimi udali się na wspólną uroczystą biesiadę myśliwską przy kwaterze Koła w Kucharowie.

Zarząd Koła dziękuje wszystkim Kolegom za pomoc przy organizacji polowania oraz pracach przy obelisku. Szczególne podziękowania kierujemy do Kol. Mirosława Kalembasy, który w znacznej części dofinansował posadowienie pamiątkowego obelisku!