Fata Vratna Dolina najlepsza w Polsce!

p1050296

Grono psiarzy w Naszym Kole się w ostatnim czasie powiększyło. Tomek nowego towarzysza łowów nabył na Śląsku i pochodzi z wszechstronnej rodziny wyżłów niemieckich szorstkowłosych. Nie wiemy jak się sprawy mają obecnie u Sławka Kłody, lecz kilka tygodni wcześniej również Rafał Filipek poszedł w ślady Andrzeja i ilość posokowców bawarskich w Darzborze wzrosła. Oby podobnie mógł się poszczycić najlepszym posokowcem w Polsce według redakcji „Psy Myśliwskie”!

p1050195Dwumiesięcznik wydawany dla fascynatów kynologii i polowań z psami w swoim najnowszym numerze wziął pod uwagę wyniki konkursów psów użytkowych w kraju w minionym roku. Klasyfikacja dotyczyła czterech grup psów: tropowców, retreiverów, dzikarzy oraz posokowców i pod uwagę brane były jedynie te zarejestrowane w Polskim Związku Kynologicznym lub innej organizacji zrzeszonej w FCI. Psy i suki były odpowiednio punktowane za zajmowane miejsca na konkursach wcześniej zgłaszanych do redakcji (a obejmowała wszystkie krajowe jak również wiele zagranicznych i regionalnych). Psy były dodatkowo punktowane za samą obecność na tych konkursach jak i za dyplomy I-III stopnia.

obraz-21W kategorii posokowców zdecydowanie zwyciężyła suka posokowca bawarskiego Fata Vratna Dolina prowadzona przez naszego Kolegę Andrzeja Filipiaka. Co istotne i warte odnotowania – to był pierwszy rok „w polu” tego psa, a posokowce bawarskie charakteryzują się przecież tym, że stosunkowo późno dojrzewają i osiągają pełnię umiejętności. No cóż, strzelcy w Darzborze będą musieli się w przyszłym roku bardziej wysilić by stawić wyzwanie Facie.

Wyróżnienie to w pełni odzwierciedla ilość pracy i zaangażowanie prezesa Koła. Choć sam temat korzyści wynikających z działalności Andrzeja chcieliśmy poruszyć w innym miejscu to korzystając z okazji i tutaj serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.