Szósty i siódmy odcinek MYŚLIWIECzPL

mysliwiec

Tak jak w poprzednich tygodniach zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi odsłonami programu MYŚLIWIECzPL. Wszystkie odcinki dostępne są w dziale LINKOWNIA.

W szóstym odcinku o kaczce, która występuje bardzo licznie na terenie całego kraju. Między innymi dlatego, że myśliwi stale redukują liczbę drapieżników: norki amerykańskiej, jenota i szopa pracza. To gatunki inwazyjne, których w Polsce jest za dużo. Ponadto kulinaria – pieczona dzika kaczka po staropolsku i sylwetka labradora, wiernego myśliwskiego kompana na polowaniu na kaczki. To niekwestionowany mistrz w aportowaniu ptactwa, zwłaszcza z niedostępnych mokradeł i rozlewisk.

49539800 from SRO on Vimeo.

W siódmym odcinku o najwspanialszym widowisku, jakie można zaobserwować w lesie, czyli rykowisku. Są to gody jeleni, które co roku odbywają się w drugiej połowie września. Jelenie byki oznajmiają swoją gotowość do godów głośnym rykiem, który słychać z odległości nawet kilku kilometrów. Ponadto o zawodach strzeleckich, które myśliwi zorganizowali dlawszystkich chętnych seniorów i kobiecej kuchni myśliwskiej. Tym razem Marcin spróbuje tatara z jelenia.

MzPL_VII from SRO on Vimeo.