Aktualności z sieci – Sierpień 2012

magazyn_darz_bor   W łowisku żniwa w pełni i wprowadzony chwilowo harmider trochę zniechęca do wyjazdu w teren. Dlatego robimy szybką rewizję co ciekawego w ostatnim miesiącu pojawiło się w sieci. Przede wszystkim kolejny odcinek serii „Darz Bór” prowadzony przez Przemka Masłowskiego, który w tej części odwiedził m.in. nasze bliskie rejony, a konkretnie konkurs dzikarzy w Manowie. Ponadto nowa seria programów Kristoffer’a Clausen’a jak zwykle najwyższej jakości. Wszystkie adresy znajdziecie w zakładce LINKOWNIA, a poniżej troszeczkę więcej szczegółów.

   Magazyn „Darz Bór” ma bardzo przystępną formułę. Prowadzi go myśliwy, który 'czuje bluesa’ choć czasami sprawia wrażenie jakby od niedawna w tym siedział. Mimo to całkiem przyjemnie się ogląda relacje z różnych imprez powiązanych z myślistwem. Tym razem szczególnie ciekawy odcinek z powodu odwiedzin terenu strzelnicy w Manowie przy okazji Y Międzynarodowego Konkursu Pracy Dzikarzy im. Juliusza Jarosza, który odbywał się w dniach 26 i 27.05.2012 (galerię z tej imprezy można prześledzić na stronie ZO Koszalin). Poza relacją z konkursu kolejna część z cyklu 'jak strzelać na strzelnicy’.  Emisja programu w TV Biznes jest zawsze w weekend:

PREMIERA – sobota godz 11:00
Powtórki: sobota godz. 15:50 ; 22:00
niedziela godz. 08:35, 13:30, 19:00, 23:00

kristoffer_clausen

     Tego Pana być może jeszcze nie wszyscy rozpoznają, jednak z pewnością większość z Was słyszała o śmiałku, który pożywiał się lisem… Tak, to on. Krostoffer Clausen. Znakomity producent filmów o tematyce myśliwskiej. Wsławił się produkcją, która dokumentowała jego roczny samotny pobyt w norweskiej dziczy, która miała go wyżywić i dać schronienie (ostatecznie nie wytrzymał tak długiej rozłąki z cywilizacją, jak się okazało również nie był tam sam, ale nagrany materiał przysłużył mu się do zmontowania kilku filmów).  Na jego kanale Youtube jest ponad setka zwiastunów oraz trailer’ów do pełnometrażowych filmów, które oczywiście są płatne. Mimo to pozostało mu na tyle dużo niewykorzystanego materiału, iż postanowił publikować swój własny program. Poniżej znajdziecie dwie pierwsze części. Jedna ukazuje jego planowy roczny pobyt w dziczy i polowania na jelenie – swoją drogą ma chłop krzepę targać samemu byka na plecach –   druga część jest poświęcona sztuce wabienia kozłów oraz lisów.

Na dziś to tyle. Jeśli chcecie się podzielić czymś znalezionym w sieci piszczie maila na kolo.darzbor@gmail.com lub prościej skorzystać z formularza w zakładce Kontakt.

Darz Bór

M.Ł.