Witamy na stronie Koła Darzbór Szczecinek

mysz– Powiedz mi, po co jest ta strona?

– Właśnie, po co?

– Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta strona? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całej myśliwskiej braci. To jest strona na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą stroną? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest strona myśliwska, w oparciu o zarząd i komisję rewizyjną, która będzie żyła tempem bicia serca Koła.

Koledzy, Szanowni Goście,

Niezmiernie miło nam jest oficjalnie ogłosić, iż Nasze Koło wreszcie zaistniało w sieci. W dobie postępu technologicznego oraz informatyzacji życia codziennego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości, Partnerów, ale przede wszystkim nas samych. Od dnia dzisiejszego strona internetowa będzie naszą wizytówką, a także będzie pełnić fukncję informacyjną zarówno dla członków Koła jak i dla naszych gości, partnerów biznesowych, współpracujących gospodarstw rolnych czy chociażby placówek oświaty.

Niewątpliwie jest to swego rodzaju novum w stosunku do przeszłości biorąc pod uwagę zapisy dziejów naszego Koła, które już raz były spisywane piórem Czesława Kozioła. Z racji wielofukncyjności owej strony internetowej będzie ona również pełniła rolę kroniki, co jest istotne, tworzonej przez wszystkich członków Koła Łowieckiego „Darzbór” w Szczecinku.

Z uwagi na fakt, iż są to nasze pierwsze kroki w świecie internetu, będziemy się starali zbierać jak najwięcej doświadczeń, pomysłów oraz sugestii dotyczącej koncepcji budowy strony i jej funkcji. Dlatego też z chęcią zapoznamy się z Waszymi opiniami do czego gorąco zachęcamy poprzez formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT.

Zawartość strony internetowej KŁ Darzbór składa się m.in. z części informacyjnej gdzie poznają Państwo naszą historię, ludzi, którzy budowali tożsamość obecnego Darzboru, a także wszystkich członków, którzy stanowią o sile i charakterze tego Koła. Ponadto, dla Kolegów polujących znajdują się przydatne dane odnośnie warunków pogodowych, faz księżyca, artykuły i porady kynologiczne oraz strzeleckie. Zainteresowani odnajdą informacje o wyjątkowych trofeach jakie zostały pozyskane w wyniku prowadzonej przez nas gospodarki łowieckiej, jak również o czworonogach, które ratują myśliwych w ciężkich warunkach łowieckich. Dostępne będą również szczegółowe informacje dotyczące upraw rolnych szczególnie narażonych na szkody wyrządzone przez zwierzęta łowne, ktorymi gospodarujemy w naszych obwodach. Dla celów porównawczo-statystycznych dostępne będą również informacje o obwodach, którymi sie opiekujemy, planach łowieckich i wszystkim co dotyczy gospodarowaniem populacjami zwierząt.

By nacieszyć oko, ukoić łowiecki smutek wynikający z pobytu poza łowiskiem utworzyliśmy również album ze zdjęciami zapisującymi, już nie tylko na papierze, chwile, momenty i wszelkie wydarzenia związane z życiem Koła. Ów album będzie budowany przez wszystkich członków Koła w taki sposób by każdy mógł przyłożyć cegiełkę do tej internetowej kroniki. Ponadto w celach edukacyjno-rozrywkowych na stronie będą umieszczane ciekawostki, konkursy nie tylko dla aktywnych członków naszego Koła w sieci, ale także dla szkół oraz naszych Gości.

Nasza strona dostępna będzie w trzech wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki) głównie w celach informacyjnych dla osób, które nas odwiedzają na czas polowań komercyjnych, z których z kolei będą publikowane relacje dla członków Koła oraz potencjalnych nowych gości.

Jednym z głównych zadań tej strony jest szybsza i pełniejsza forma przekazywania informacji dotyczących wydarzeń w Kole. Dlatego też wszelkie informacje o podjętych działaniach, uchwałach będą umieszczane w tym miejscu i dostępne dla każdego członka po ówczesnym zalogowaniu na indywidualne konta każdego z osobna. Jednocześnie stopniowo będziemy odchodzić od pisemnych powiadomień wysyłanych pocztą, za wyjątkiem korespondencji wymaganej przez postanowienia statutu Polskiego Związku Łowieckiego.

Kończąc to powitanie pragnę złożyć podziękowania dla osób, które przyczyniły się do powstania tej strony – Zarządowi Koła Łowieckiego Darzbór, a także osobom, które włożyły wkład w budowaniu jej zawartości – Dariuszowi Tederko, Tomaszowi Natkańskiemu, Bartoszowi Dubrowskiemu. Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w fukcjonowanie oficjalnej strony internetowej Koła Łowieckiego Darzbór w Szczecinku.

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór, życząć miłego „klikania”
administrator strony
Marek Łukaszewski

One Response to Witamy na stronie Koła Darzbór Szczecinek