Remont domku myśliwskiego w Kucharowie

20140820_171528

Od dnia 16 sierpnia ruszyły prace remontowe w naszym domku. Prace dotyczą odnowienia parteru, a więc sali kominkowej korytarzy, kuchni oraz przebudowa łazienki. Jednocześnie zmieni się aranżacja naszej głównej sali dlatego ponawiamy apel o udostępnienie trofeów, którymi warto się pochwalić przed naszymi gośćmi. Remont powinien zakończyć się w pierwszym tygodniu września. Przy pracach biorą również udział nasi członkowie.

wp_20140821_004Szczególne podziękowania należą się kolegom Bartoszowi Dubrowskiemu, Robertowi Prociowi oraz Franciszkowi Burzyńskiemu za aktywne zaangażowanie się w zabezpieczenie prac. Miło nam, że do prac w dniu 21 sierpnia zaangażowało się tak wiele osób. Nagroda w postaci odstrzału na byka zasłużona.

Taktyka okazała się skuteczna – frekwencja na zbiórce w dniu 21-08-2014 przerosła oczekiwania organizatorów. Blisko 30 myśliwych stawiło się w Kucharowie o godz. 16 do szeregu prac przy domku. Naszykowaliśmy drewno opałowe na zimę, zeszlifowaliśmy i polakierowaliśmy belki do sali kominkowej, skosiliśmy trawę wokół domku, przygotowaliśmy 20140819_084322drewno na jesienno-zimowe ogniska oraz przywieźliśmy i poukładaliśmy deski na ambony. Zwieńczeniem pracy był wpisany przez łowczego byk w odstrzał. Niestety czynniki ekonomiczne zadecydowały o okrojonym terenie do polowania – miejmy jednak nadzieję, że Św. Hubert będzie miał na nas oko i wynagrodzi pracę w łowisku jakimś ciekawym królem naszych kniei. Kolejna okazja do spotkania w Kucharowie za około dwa tygodnie – będziemy urządzali już odnowioną sale kominkową. W czwartkowych pracach uczestniczyli: Andrzej Astramowicz, Jan Astramowicz (miał zastępstwo), Franciszek Burzyński, Bartosz Dubrowski, Jarosław Duda, Andrzej Filipek, Andrzej Filipiak, Sławomir Grenda, Wojciech Grenda, Piotr Grenda, Szymon Kapsa, Jerzy Kęsicki, Marek Lehnarth (miał 20140821_191734zastępstwo), Marcin Leśniewski, Adam Łabęcki Marek Łukaszewski, Józef Łukawski, Piotr Mrozicki, Jan Natkański, Tomasz Natkański (miał zastępstwo), Tadeusz Pietras, Zbigniew Powierża, Robert Proć, Jan Sobczak, Włądysław Susiak, Mariusz Śliwicki, Dariusz Tederko, Jarosław Wasylczyszyn, Adam Zaręba, Krzysztof Zaręba (miał zastępstwo). Oby tak dalej koledzy!