Darzbór na spotkaniach w Połczynie 2014

dsc_0196

W miniony piątek oraz sobotę w Połczynie Zdroju miały miejsce XIV Euroregionalne Spotkania Łowieckie Darzbór. Tradycyjny weekend w parku przy amfiteatrze wypełnił się mieszkańcami oraz myśliwymi. W tym roku po raz pierwszy oficjalnie pojawiło się tam nasze Koło. Swoją obecność zaakcentowaliśmy własnym stoiskiem, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem oraz czynnym udziałem w paradzie naszego pocztu sztandarowego. 

dsc_0183

Spotkaniom łowieckim towarzyszyło szereg imprez takich jak pokazy, koncerty czy degustacje. My postanowiliśmy pochwalić się przy okazji tym z czym mamy do czynienia na co dzień. Już od piątkowego popołudnia funkcjonowało nasze stoisko w parku przygotowane przez Wojtka Grendę i Marka Łukaszewskiego, na którym znalazły się trofea naszych myśliwych (m.in. srebrno medalowy byk Marcina Leśniewskiego). Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się medaliony dzika oraz rogacza. Okazale prezentowały się również tabliczki okolicznościowe nawiązujące do naszego tegorocznego jubileuszu oraz sztandar, który zdecydowanie wyróżnia się spośród wszystkich obecnych łowieckich sztandarów i można go 20140830_100757rozpoznać z daleka. Wśród gości znaleźli się chociażby Pan Poseł, Koledzy Nadleśniczowie i Władze PZŁ.

W sobotę łowieckie spotkania rozpoczęły się na strzelnicy, gdzie miały miejsce zawody strzeleckie. Przed południem zaś zakończyła się uroczysta msza święta po której parada myśliwska przeniosła się do parku. Poza naszym stoiskiem można było podziwiać jeszcze jedno trofeum z naszych obwodów. Na specjalnej wystawie pracowni preparatorskiej znajdował się medalion byka – tego który od kilkunastu lat wisiał w sali kominkowej w Kucharowie. Trofeum zmieniło swoją formę, przybrało naturalny wizerunek króla naszej kniei i znakomicie wkomponuje się w nowy wystrój naszego domku.