Podsumowanie polowań komercyjnych na byki

p1040640

W miniony czwartek zakończyła się ostatnia wizyta grupy myśliwych polujących komercyjnie w naszych łowiskach. W dwóch „turnusach” gościliśmy grupę siedmiu szwajcarów oraz trzech niemców wraz z włochem. Efektem polowania było jedenaście jeleni byków. Okres rykowiska w znacznym stopniu ułatwił pracę naszym podprowadzającym, a naszym gościom zostawił w pamięci niezapomniane chwile.

IF13-go września zawitali do nas szwajcarzy w sile siedmiu myśliwych. Część z nich miała już przyjemność polować u nas 4 lata wcześniej. Czas zleciał nieubłaganie szybko co widoczne było chociażby na zdjęciach, które przywieźli nasi goście ze sobą. Efektem ich łowów było siedem jeleni byków, borsuk oraz kuna. Dla tych myśliwych głównym celem było doświadczenie rykowiska z bliska co nie szło w parze z mocnym trofeum stąd też zdarzało się, iż odpuszczali dogodne strzały. W końcowym rozrachunku każdy z nich miał po jednym byku już po czwartym dniu łowów. Najcięższy wieniec na wadze wskazał 6,93 kg.

Dzień po wyjeździe szwajcarów do Kucharowa partiami dojeżdżali myśliwi z Niemiec i Włoch. Szczególną uwagę przykuwa ostatni byk pozyskany w „trzcinach”. Waga wieńca wskazała 8,46 kg niedługo po preparacji. Trofea można obejrzeć w galerii po zalogowaniu.