Notatnik Myśliwego – Moje Łowy.pl

moje-lowy

Chyba każdy, a na pewno prawie każdy myśliwy prowadzi swego rodzaju dziennik, notatnik czy zapiski związane z obserwacją zwierząt, metod polowań czy prostą statystyką i skutecznością łowów. Sposobów jest wiele poprzez zwykłe dzienniki, zeszyty lub oficjalnie wydawane terminarze łowieckie. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam nowatorskie rozwiązanie w sieci łączące wiele funkcjonalnych elementów i co najważniejsze wszystko dostępne w na wyciągnięcie „kabla” bądź „anteny”.

Mowa tutaj o nowopowstałym portalu Moje Łowy (www.moje-lowy.pl). Miejsce szczególne mające zupełnie inny cel niż popularny chociażby www.lowiecki.pl

Jakie możliwości daje nam portal? Po krótce:

– swego rodzaju sieć użytkowników umożliwia korzystanie i kontaktowanie się z innymi myśliwymi, ale to oczywiście standard w tego typu serwisach. Każdy użytkownik może umieścić w specjalnym miejscu swoje zdjęcie, imię, rodzaj broni, celowniki optyczne itp.

– łatwe i przejrzyste statystyki strzałów

– historia łowów – czyli notatki odnośnie konkretnych przypadków przypisanych do konkretnych dat oraz miejsc w łowisku

– udostępnione mapy i możliwość wytyczania łowisk takich jak np. obwody koła, „rewiry” lub oznaczania innych terenów gdzie polujemy w gościnie (Dobrzyca). Do tych miejsc możemy przypisać zdjęcia, wydarzenia, daty i wszelkie opisy oraz notatki.

– na mapach możemy oznaczać ambony, zwyżki, wysiadki. Miejsca gdzie zwierzyna została upolowana lub gdzie zraniliśmy postrzałka lub spudłowaliśmy. Daje nam to wizualny podgląd do tego jak chociażby wyglądał nasz mijający sezon łowiecki.

– na mapach możemy sami wyznaczać własne drogi. Sugerujemy osobne konto dla Faty! 😉

– mapy są dostępne w trybie satelitarnym oraz hybrydowym (nie tak precyzyjne jak GEOPORTAL 

– możliwość oznaczania miejsc wykonywania prac. Serwis prowadzi ewidencję prac (ilość wypracowanych godzin oraz ich rodzaj i lokalizację)

– mapy można udostępniać innym osobom (możemy też je zachować tylko do wglądu dla siebie) jeśli chcemy Kolegę wysłać w mało znany dla niego obszar może się to okazać pomocne

– na mapach można oznaczać i precyzować uprawy rolne, zaobserwowane zwierzęta oraz takie rzeczy jak buchtowiska, babrzyska itp.

– przejrzysty kalendarz, który możemy oczywiście skonfigurować z mapą.

– możliwość przeglądania statystyk, map innych użytkowników (jeśli je udostępnią). Można np. mapy importować czyli można stworzyć bazę upraw rolnych na mapach (kartofle, owsa, pszenice) i precyzyjnie je lokalizować by wysyłać tam myśliwych do ochrony upraw.

– aktualna prognoza pogody dla wybranego swojego łowiska oraz fazy księżyca i godziny wschodów i zachodów słońca oraz księżyca (prawie jak na naszej stronie internetowej 😉

To są pierwsze elementy, które rzucają się w oczy na samym początku. Zapewne znajdzie się tam jeszcze kilka przydatnych elementów. Generalnie serwis zrobiony jest bardzo profesjonalnie przez myśliwego, który dokładnie wiedział co jest przydatne do tego typu narzędzia. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i można wiele funkcjonalności przenieść na płaszczyznę naszego Koła. Zachęcam do wypróbowania. Serwis w połowie jest darmowy (pełen zakres możliwości jest dostępny po wykupieniu abonamentu za ok 80 zł, ale i bez niego jest to w pełni funkcjonalne narzędzie) i dostępny poprzez sieć nawet na telefonach lub jak to Władek mawia „na szklanych gazetach”!

W celu wypróbowania funkcjonalności serwisu wystarczy się zarejestrować samodzielnie podając adres e-mail oraz wybierając nowe hasło do serwisu, a także przepisując kod z obrazka w formularzu. Następnie wystarczy odebrać wiadomość e-mail i kliknąć w link znajdujący się w wiadomości. Dalej pokieruje nami samouczek zaprogramowany w serwisie.