Nasi strzelcy na zawodach w Manowie

2013-06-15-434Jak co roku na strzelnicy w Manowie odbyły się Okręgowe Mistrzostwa PZŁ w Strzelaniach kół łowieckich z okręgu koszalińskiego. Naszymi reprezentantami w tym roku byli Robert, Jurek oraz Jarek w drużynie oraz indywidualnie Adam. W klasie powszechnej zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Zwłaszcza Robert z Jarkiem osiągnęli bardzo dobre rezultaty właściwie z marszu, bez treningów.

2013-06-15-431W tym roku nasze koło reprezentowali zawodnicy, którzy w zeszłorocznych wewnętrznych zawodach Koła podczas przystrzeliwania zdobyli najwięcej punktów. Przypomnijmy byli to: Robert Proć, Jarek Duda, Jurek Kęsicki i Adam Zaręba. Trzeba przyznać, że ta forma wyboru reprezentacji na kolejne zawody o puchar łowczego okręgowego jest jak najbardziej słuszna i sprawiedliwa. Wyniki  poszczególnych konkurencji oraz noty końcowe dostępne są na stronie Zarządu Okręgowego TUTAJ oraz TUTAJ. Kolegom z  reprezentacji gratulujemy wyników!  Choć nasze Koło nie ma wielkich tradycji strzeleckich to na uwagę  zasługuje zaangażowanie kilku kolegów, którzy więcej niż jeden raz w roku odwiedzają strzelnicę. Tym samym  przypominamy o corocznym przystrzeliwaniu broni, 2013-06-15-432które odbędzie się 14-go lipca. Zarząd Koła ma w planie organizację podobnych zawodów do tych z ubiegłego roku. Mamy przecieki o mobilizacji zarówno  grupy warszawskiej jak i pewnego posiadacza browninga, który przybędzie aż z angielskiego city;)

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Robert. który osiągnął 4-ty wynik w konkurencji kulowej w całej klasie powszechnej co pozwoliło uzyskać mu łącznie 348 pkt i 15-te miejsce. Drugi z naszych reprezentantów – Jarek Duda – był skuteczniejszy w śrucie osiągając o 5 pkt więcej od Roberta i z łączną sumą punktów 338 zajął 25-te miejsce. Trzeci w drużynie v-ce łowczy Jurek 2013-06-15-433Kęsicki nie zdążył przestawić się na tryb zbiorówkowy i niestety wynik na dziku zniweczył szanse na wysokie miejsce. Ostatecznie uzyskał 281 pkt z czego 175 na śrucie. Czwarty startujący indywidualnie Adam Zaręba zbierał szlify na swoich pierwszych zawodach i zajął 69 miejsce na 79 startujących.

Drużynowo zajęliśmy 10-te miejsce na 28 startujących drużyn w klasie powszechnej. Wynik dobry z perspektywą osiągnięcia jeszcze lepszych wyników w przyszłości. Trzeba przyznać, że na zbliżających się zawodach Koła rywalizacja pomiędzy Jarkiem i Robertem będzie bardzo ciekawa. A puchar będzie tylko jeden.

Zdjęcia tarcz w tym artykule przedstawiają efekt strzałów Roberta. Takich strzałów życzę wszystkim Kolegom.

One Response to Nasi strzelcy na zawodach w Manowie