Co tak właściwie budujemy?

projekt4

No dobra. Od kilku tygodni ktoś rozkopuje teren pod domkiem, wylewa fundamenty, stawia słupy… Budują wiaty na jakieś pojazdy i przy ognisku. Co to będzie konkretnie i jak będzie wyglądać? Może kilka zrzutów z projektu kilka rzeczy wyjaśni.

projekt1

Plan budowy obejmuje budynek gospodarczy oraz wiatę gospodarczą na terenie naszej działki w Kucharowie. Budynek gospodarczy jest to budynek jednokondygnacyjny bez poddasza użytkowego i bez podpiwniczenia z dachem dwuspadowym wykonanym w technologii szkieletu drewnianego i służy do przechowywania sprzętu rolniczego i sprzętu potrzebnego w łowiectwie.

Do przygotowania betonowych fundamentów należało wybrać wszystkie grunty nienośne tj. nasypy, gleby itp. i wykonać tzw. podbitkę z ubitego piasku.

projekt5     Natomiast wiata gospodarcza będzie służyła jako zadaszenie na sprzęt łowiecki oraz wykorzystana będzie jako zadaszenie miejsc siedzących przy ognisku. Jest to obiekt jednokondygnacyjny bez podpiwniczenia i bez ścian. Etap prac przy fundamentach już się zakończył. Stopy betonowe zostały ustawione w miejscach pod słupy drewniane w które zakotwiczono okucia stalowe do mocowania słupów drewnianych. Posadzka, która również została już wykończona jest wykonana z kostki granitowej na podsypce piaskowej.

M.Ł.