Akcja „przenośne ambony”

W dniach 6-7.07.2012 myśliwi z naszego Koła budowali zwyżki, które posłużą do polowania na szkodach w okresie letnim; natomiast w sezonie polowań zbiorowych będą używane do polowań szwedzkich. Była to pierwsze tego typy akcja w historii naszego Koła.

Zarząd Koła zakupił materiał na budowę 25 szt. tego typu urządzeń łowieckich. Pod czujnym okiem kol. łowczego Jana Natkańskiego – pomysłodawcy konstrukcji – dość liczna grupa myśliwych stawiła się do pracy w lipcowy poranek. Utworzono kilka grup, które odpowiedzialne były za poszczególne etapy budowy ambonki. Dźwięk pilarek, stuk młotków, opowieści z polowań z ostatnich dni i kogut bażanta za płotem – takie dźwięki w upalny sobotni dzień rozbrzmiewały do godzin popołudniowych na terenie domku w Kucharowie. Akcję zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek. Myśliwi mogą zabierać zwyżki na pola, na których wyrządzane są szkody przez zwierzynę – przy czym należy poinformować o tym fakcie łowczego koła. Choć pozostało jeszcze trochę pracy do finału, należy stwierdzić, że akcję zaliczamy do bardzo udanych.  Nie jeden z nas z tymi urządzeniami będzie miał miłe wspomnienia, a możliwe jest, że św Hubert wystawi pod zwyżkę medalowego dzika lub byka…

Fotorelacja z prac sobotnich dostępna jest w galerii umieszczonej w zakładce Albym myśliwski.

W pracach uczestniczyli: A.Filipiak, A. Filipek, J.Łukawski, J.Natkański, J.Kesicki, H.Kowalczyk, J.Astramowicz, A.Astramowicz, F.Białopiotrowicz, A.Łabędzki, M.Łukaszewski, T.Natkański, P.Firaza, J. Wasylczyszyn, B.Dubrowski, M.Lehnart, M.Lehnart, W.Susiak i J.Duda.