XIII Euroregionalne Spotkania Łowieckie DARZ BÓR

1237799_566172883446260_1256952036_nW miniony weekend w Połczynie Zdroju odbyły się coroczne spotkania łowieckie. W trakcie spotkań pojawił się również Darzborowy akcent. Sobota na pewno pozostanie w pamięci Piotrka i Mariusza Śliwickich. Ten pierwszy pod pieczą ojca złożył uroczyste ślubowanie dla nowo wstępujących w szeregi związku myśliwych. Po raz kolejny gratulujemy i dalej czekamy na pierwsze łowieckie kroki już z flintą! Nie jest też chyba wielką tajemnicą, którą zdradzimy – w Piotrka osobie będziemy prawdopodobnie mieć kolejnego leśnika!

fot4434     W piątek, w godzinach popołudniowych otwarty został w Parku Zdrojowym jarmark myśliwski, gdzie można było degustować tradycyjne produkty regionalne takie jak: chleb, miód, wędzonki, ryby, produkty z róży fałdzistolistnej itp. Nieco później odbyło się seminarium poprowadzone przez dr inż. Marka Wajdzika z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pt.„Gatunki inwazyjne w Polsce. Problem zagospodarowania populacjami zwierząt”. Pierwszy dzień zakończył wieczorny maraton koncertowy w wykonaniu mi.in.: Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Niemiec „Parforcehornbläser Rendsburg-Schleswig e.V.„, Zespołu Muzyki Myśliwskiej HUBERTUS, Zespołu Witolda Sikory, oraz zespołówŻUBROSIE i DIXIE BAND.

     Następnego dnia, od rana na terenie strzelnicy myśliwskiej w Łężku obywały się zawody strzeleckie pod nazwą „Turniej dubletów o Połczyńską Flintę”.

     Przed paradą myśliwską ulicami Połczyna-Zdroju, w której uczestniczyli przede wszystkim zaproszeni goście i przedstawiciele kół łowieckich z całego regionu, w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny odbyła się Msza Święta dla myśliwych.

     Uroczysta inauguracja spotkań odbyła się w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym, gdzie wystąpili między innymi: Stanisław Wziątek – Poseł na Sejm RP, Andrzej Jakubowski – Wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego, Barbara Nowak – Burmistrz Połczyna-Zdroju,Ignacy Jóźwiak – Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Koszalinie oraz Janusz Rynkiewicz – Łowczy Okręgowy, Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Koszalinie.

     Kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie nowo wstępujących w szeregi związku myśliwych oraz tradycyjne już pamiątkowe zdjęcie wszystkich zgromadzonych pod dachem Amfiteatru gości.

     Wśród wyróżnionych należy wymienić leśnika Adama Dropa – Nadleśniczego Nadleśnictwa Manowo, który uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Bronisława Komorowskiego – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

     Część artystyczną rozpoczął koncert galowy w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pod dyr. Rubena Silvy, która towarzyszyła również Jerzemu Karwowskiemu, który na saksofonie wykonał najpopularniejsze przeboje muzyki filmowej.

     W trakcie występów zespołów, które zaprezentowały się dzień wcześniej, odbyły się konkursy: kulinarny „Leśne Smaki” oraz „Na najlepszą nalewkę myśliwską”.

     Koncert w wykonaniu Andrzeja Cierniewskiego zakończył XIII Euroregionalne Spotkania Łowieckie w Połczynie-Zdroju.

     Jarosław Przygodzki
rzecznik prasowy
RDLP w Szczecinku