Stare klamoty idą w zapomnienie

20130830_192307Co by nie mówić to jak się chce to można. Zeszłoroczny przykład przenośnych ambon, przy których pracowała zdecydowana większość z nas pokazał, że do pracy u nas rąk nie brakuje. W tym roku idziemy krok dalej i cała para poszła już w ambony stacjonarne. Od końca czerwca materiał czekał gotowy do wykorzystania. Według wstępnych wyliczeń w tym sezonie powstaną co najmniej 23 ambony!

20130901_111442Jak to zwykle bywa nie ma większego kłamstwa niż statystyki, ale daje to jakieś odniesienie. 23 ambony daje nam nieco mniej niż pół ambony na jednego członka w naszym Kole. Liczba wydaje się spora, a jednak w niektórych częściach obwodów w dalszym ciągu tych urządzeń w przyzwoitym stanie brakuje. Pół ambony to również nie jest sporo biorąc pod uwagę, że niektórzy tych ambon postawili więcej niż 1.

Szczególne słowa uznania dla Kolegów: Andrzeja Astramowicza, który tych ambon postawi aż 3 oraz Bartka Dubrowskiego, Tomka Natkańskiego i Janka Sobczaka, którzy wniosą po 2 nowe ambony. Również stażysta Mateusz nie próżnuje i poza obowiązkowymi pracami przyłącza się do pomocy przy budowie tak jak i ex-stażysta Piotrek.

20130831_111956Upolowanie zwierza z nowej ambony, którą się budowało od podstaw daje większą satysfakcję i oby jak najwięcej osób z nas w przyszłości doświadczało tego uczucia. Sprawne urządzenia to przede wszystkim nasze bezpieczeństwo, skuteczna ochrona upraw, a także znaczne ułatwienie prowadzenia polowań komercyjnych. Jest to w interesie każdego z nas z osobna i chyba dużo lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie 400zł na budowę ambon, z których będzie się korzystać niż wpłacić tą kwotę w poczet karty pracy i włożyć ręce do kieszeni narzekając na cieknący dach.

Jednocześnie pewna uwaga, która może niektórym da do myślenia. Mamy uchwałę szanującą doświadczonych nemrodów i zwalniających ich z prac. Nikt nikogo nie zmusza do pracy, a jednak takie osoby jak kol. Czesiek Marek czy łowczy biorą udział w pracach nosząc drewno, sprzątając przy domku mimo już nie tego zdrowia i sił co kiedyś. Nie wypada aby tłumaczyć się brakiem czasu, sił, chęci bądź zasłaniania się uchwałą kiedy ma miejsce taka sytuacja.