I Łowy Ziemi Szczecineckiej na Drapieżniki

p1020783

 W dniu 27.01 we wtorek odbyło się drugie spotkanie szczecineckich kół – Darzboru, Ostoi, Oszczepu oraz Ponowy, tym razem w domku myśliwskim w Turowie należącym do Ostoi. Na spotkaniu postanowiono przeprowadzić I Łowy Ziemi Szczecineckiej na Drapieżniki, czyli wspólne polowanie członków wspomnianych czterech kół. Łowy odbędą się w dniach 5-7 luty z zakończeniem w sobotę o godz. 16.00 w Kucharowie i późniejszą biesiadą.

            Serdecznie zapraszamy na pierwsze łowy na drapieżniki czterech szczecineckich

Kół Łowieckich

 Darzbór – Ostoja – Oszczep – Ponowa

o miano

„Lisiarza Roku 2015”

  1. Łowy toczyć się bedą na obwodach dzierżawionych przez Koła w dniach 5-6-7 luty 2015r. Każde Koło poluje na swoim terenie
  2. Pozyskiwać zwierzynę można wszelkimi dozowolnymi sposobami polowania na drapieżniki.
  3. Myśliwi z każdego Koła do godz. 15.30 dnia 07-02-2015r zgłaszają osobie odpowiedzialnej ze swojego Koła ilość strzelonych drapieżników podczas trzydniowych łowów. Wszystkie zgłoszone drapieżniki mają się znaleść na pokocie o godz., 16.00 (osoba odpowiedzialna w naszym Kole – v-ce łowczy Bartosz Dubrowski).
  4. Koniec polowania – pokot i wręczenie pamiątkowych medali nastąpi 07-02-2015 r o godz. 16.00 na terenie naszego Koła.
  5. Biesiada po łowach odbędzie się w naszym domku tuż po uroczystym pokocie.
  6. Ilość osób na biesiadzie ograniczona do 15 myśliwych z Koła, dlatego obowiązuje zasada zgłaszania się telefonicznego do sekretarza Koła – kto pierwszy ten lepszy! Sekretarz będzie prowadził równiez listę rezerwową, którą możliwe, że uruchomimy po zgłoszeniach innych koł.
  7. Koledzy liczymy na zdrową rywalizację o miano „Lisiarza Roku 2015”. Nie wpisujemy drapieżników na jednego myśliwego. Nasze sumienie niech będzie godne rycerza Św. Huberta!
  8. Między 4 Kołami Łowieckimi będzie się toczyła rywalizacja o pozyskanie jak największej liczby drapieżników o pamiątkowy puchar, dlatego zachęcamy do zdrowej rywalizacji.
  9. Dla myśliwego z naszego Koła, który strzeli najwięcej drapieżników Zarząd przygotuje nagrodę niespodziankę!
  10. Drapieżniki na pokocie mają być dyskretnie oznaczone przez każdego strzelca i zabrane już po uroczystym pokocie.